dormakaba

FAQ

Informacje ogólne

Co to jest evolo smart?
dormakaba evolo smart jest aplikacją mobilną, która może być łatwo użyta do stworzenia listy dostępu i załadowania jej do komponentu drzwi evolo. Nośniki fizyczne z kodem QR (karta identyfikacyjna, breloczek na klucze) są przechwytywane za pomocą aparatu fotograficznego na smartfonie. Klucze digitalne można uzyskać bezpośrednio z aplikacji. Utworzona w ten sposób lista dostępu jest następnie ładowana na komponent drzwi albo poprzez NFC (Near Field Communication) albo Bluetooth® (Bluetooth Low Energy).

Dla kogo przeznaczone jest evolo smart?
dormakaba evolo smart jest skierowana do klientów, którzy chcą zarządzać jednymi lub dwoma drzwiami przy pomocy zaledwie kilku osób, na przykład w domach prywatnych lub w małych i średnich przedsiębiorstwach zatrudniających od 20 do 30 pracowników.

Czego potrzebuję do evolo smart?
Do obsługi dormakaba evolo smart potrzebne są przynajmniej następujące komponenty:

 • Smartfon: Wymagania techniczne można znaleźć tutaj.
 • Karta programująca (LEGIC Master B)
 • Komponent drzwi evolo (technologia MRD). Obsługiwane wersje oprogramowania sprzętowego można znaleźć tutaj.
 • Karta lub brelok dormakaba z kodem QR.

Jakie są zalety evolo smart?

 • Zarządzanie dostępem do poszczególnych drzwi jest bardzo proste.
 • Brak kosztów narzędzi programistycznych - wszystko czego potrzebujesz to Twój telefonu komórkowego.
 • Brak prac instalacyjnych (wkładkę miechaniczną można łatwo wymienić)
 • Wszystkie media dostępowe nie są specyficzne dla danego systemu i dlatego mogą być stosowane w kilku systemach evolo smart (np. w biurze i w domu).
 • Dostęp może być ograniczony dla niektórych użytkowników.
 • Drzwi otwierane są za pomocą telefonu komórkowego i klucza digitalnego.
 • System z możliwością pracy w trybie offline. Do zainstalowania aplikacji i zakupu produktów za pośrednictwem aplikacji wystarczy tylko połączenie internetowe.

Środki dostępu

Czy mogę używać smartfonu jako klucza?
Tak, potrzebujesz dormakaba mobile access app i klucza digitalnego, który możesz kupić i przydzielić za pośrednictwem aplikacji dormakaba evolo smart.

Jakich Środki dostępu mogę użyć dla evolo smart?
Nośniki Smartcode są wymagane do korzystania z evolo smart. Są one identyfikowane za pomocą nadrukowanego kodu QR.

Czy nośniki Smartcode mogą być używane również w innych systemach?
Nośniki Smartcode oparte są na technologii LEGIC advant. Przy odpowiedniej segmentacji mogą być one również stosowane w innych systemach.

Kupiłem 10 kluczy cyfrowych i teraz zmieniłem telefon komórkowy. Czy na smartfonie można dalej korzystać z jeszcze nieużywanych kluczy?
Tak, klucze, które zostały zakupione, ale jeszcze nie jeszcze były używane, są również dostępne podczas wymiany smartfona. Należy jednak zarejestrować się za pomocą tego samego adresu e-mail.

Czy mogę zabrać ze sobą mój przypisany klucz cyfrowy podczas zmiany telefonu komórkowego?
Nie, klucza cyfrowego nie można przenosić i można go używać tylko w jednym telefonie komórkowym. Przy zmianie Twojego smartfona potrzebujesz nowego cyfrowego klucza.

Co dzieje się z moim cyfrowym kluczem, gdy odinstaluję aplikację mobilnego dostępu lub zresetuję smartfon do ustawień fabrycznych?
Odinstalowanie aplikacji mobilnego dostępu spowoduje utratę cyfrowego klucza.


Informacje techniczne

Czy mogę zaprogramować kilka drzwi za pomocą evolo smart?
Tak, można utworzyć i zaprogramować kilka drzwi z różnymi listami dostępu.

Czy system evolo smart może zostać przeniesiony do innych systemów?
Komponenty drzwi stosowane w systemie są standardowymi komponentami evolo. Można je również stosować z innymi rozwiązaniami systemowymi firmy dormakaba.

Skąd mam wiedzieć, czy mój smartfon jest odpowiedni?
Wymagania techniczne dla urządzenia można znaleźć tutaj. Ponieważ trudności mogą czasami pojawić się nawet w przypadku spełnienia tych wymagań, zalecamy przetestowanie aplikacji evolo smart na swoim smartfonie u specjalistycznego dealera dormakaba przed zakupem komponentu drzwi.

Co to znaczy, gdy komponent drzwi miga?
Możliwa jest następująca sygnalizacja komponentów drzwi:

ZnaczenieSygnał dźwiękowyMiganieNośniki
Niski poziom naładowania baterii 1 x bardzo krótki
9 x bardzo krótki, czerwony
Nośnik użytkownika, Master B
Bateria rozładowana
1 x bardzo długi
nie miga
Nośnik użytkownika, Master B
Nieuprawniony nośnik
4 x bardzo krótki
4 x krótki czerwony
Nośnik użytkownika
Awaria zegara w komponencie.
1 x długi, 1 x krótki, 1 x długi
1 x krótki zielony
Nośnik użytkownika, Master B

Skąd mam wiedzieć, że bateria w drzwiach jest wyczerpana?
Albo poprzez aplikację evolo smart app (gdzie poziom naładowania baterii jest odczytywany i wyświetlany) albo poprzez sygnalizację komponentu drzwi.

Co powinienem wiedzieć przy wymianie baterii?
Wymień baterię szybko, w przeciwnym razie konfiguracja praw dostępu może zostać utracona.

Otrzymałem wiadomość z tekstem "dormakaba evolo smart: Klucz digitalny jest gotowy do odebrania". Co powinienem teraz zrobić?
Klucz digitalny z dormakaba evolo smart jest gotowy do odbioru. Następnie możesz otworzyć przypisane Ci drzwi za pomocą smartfonu, do którego masz uprawnienia.

Aby aktywować klucz digitalny, należy postępować w następujący sposób:

 1. Pobierz dormakaba mobile access app. Dla dormakaba mobile access app dla systemu iOS kliknij tutaj; dla dormakaba mobile access app dla systemu Android kliknij tutaj.
 2. Zarejestruj swój numer telefonu komórkowego w dormakaba mobile access app.
 3. Kliknij na link, aby poprosić o klucz digitalny.

Jeśli nie otrzymasz tej wiadomości na urządzeniu, z którego korzystasz w celu uzyskania dostępu, możesz zeskanować link za pomocą kodu QR.

Otrzymałem wiadomość z tekstem "dormakaba evolo smart: Klucz digitalny jest gotowy do odczytania i skonfigurowania". Co powinienem teraz zrobić?Klucz digitalny z dormakaba evolo smart jest dostępny do odczytania i skonfigurowania. Możesz upoważnić osoby posiadające klucz digitalny do korzystania z Twoich drzwi.

Aby odczytać klucz digitalny do systemu, należy postępować w następujący sposób:

 1. Kliknij na link, aby utworzyć osobę z kluczem digitalnym jako użytkownika w Administracji Użytkownikiem.
 2. Dodaj tego użytkownika do drzwi, do których ma on mieć dostęp.
 3. Załaduj nową konfigurację na drzwi.

Jeśli nie otrzymasz tej wiadomości na urządzeniu, z którego korzystasz w celu uzyskania dostępu, możesz zeskanować link za pomocą kodu QR.

Jak mogę się dowiedzieć, czy moje komponenty drzwi umożliwiają dostęp za pomocą smartfonu?
Użyj aplikacji evolo smart, aby odczytać stan komponentu drzwi. Pokaże to bezpośrednio, czy ta funkcja jest dostępna, czy też nie.

Jak mogę ustalić, czy możliwa jest komunikacja Bluetooth® z moim komponentem drzwiowym?
Użyj aplikacji evolo smart, aby odczytać stan elementu drzwi. Pokaże to bezpośrednio, czy ta funkcja jest dostępna, czy też nie.

Jaka jest różnica między NFC a Bluetooth®?
NFC: Smartfon musi być trzymany w odległości mniejszej niż 2 cm od elementu drzwi.
Bluetooth®: Smartfon może znajdować się w bliskim sąsiedztwie elementu drzwi. Bliski zasięg = 5 cm - 2 m w zależności od smartfonu.

Za każdym razem należy krótko przytrzymać smartfon przy elemencie drzwi, aby go "obudzić". Jednak dzięki technologii Bluetooth® można następnie odsunąć smartfon.

Dlaczego muszę podać swój numer telefonu, aby zarejestrować się w dormakaba mobile access app?
Aby móc korzystać z mobile access app, musi być zarejestrowana w chmurze. Odbywa się to poprzez wysłanie wiadomości tekstowej na smartfon, w tym celu należy podać numer telefonu. Kod rejestracyjny otrzymany za pomocą wiadomości tekstowej należy wprowadzić raz w aplikacji, po czym rejestracja jest zakończona. Następnie klucze digitalne mogą być aktywowane dla Twojego smartfonu poprzez chmurę.
Ta rejestracja służy Twojemu bezpieczeństwu, tak aby klucz digitalny, który jest przeznaczony dla Ciebie, mógł być aktywowany z Twojego smartfonu.

Dlaczego muszę podać swój adres e-mail, aby zarejestrować się w dormakaba evolo smart?
Aby móc korzystać z inteligentnej aplikacji evolo, musi ona być zarejestrowana w chmurze. Odbywa się to poprzez wysłanie wiadomości e-mail na Twój adres e-mail, w tym celu należy podać adres e-mail. Kod rejestracyjny otrzymany pocztą elektroniczną musi zostać wprowadzony raz w aplikacji evolo smart app, po czym rejestracja jest zakończona. Później klucze digitalne, które kupisz, zostaną Ci dostarczone do konfiguracji w chmurze.
Ta rejestracja służy Twojemu bezpieczeństwu, tylko Ty otrzymujesz klucze digitalne, które kupiłeś.

Czy konfiguracja drzwi i kart identyfikacyjnych z evolo smart 1.4 może zostać przeniesiona do evolo smart 2.0?
Tak, to możliwe. Plik konfiguracyjny generowany przez evolo smart 1.4 jest automatycznie odczytywany przez evolo smart 2.0. Dzięki temu możesz nadal korzystać z danych bez konieczności ich dostosowywania bezpośrednio po aktualizacji aplikacji mobilnej.

Proszę zauważyć, że dzięki usprawnieniom funkcjonalnym, evolo smart 2.0 zapisuje pliki konfiguracyjne w nowym formacie i używa ich w tym nowym formacie od tego czasu. Pliki te znajdują się również w folderze "root/documents/KabaEvoloSmart".

Od tego momentu plik konfiguracyjny utworzony za pomocą evolo smart 1.4 nie jest już potrzebny.

Chcę zmienić smartfon Apple na smartfon z systemem Android. Na co należy zwrócić uwagę?
Ustawienia w inteligentnej aplikacji evolo można przejąć za pośrednictwem chmury. Jeśli zarejestrowałeś już konto Google na smartfonie Apple, zarejestruj się przy użyciu tego samego konta Google na smartfonie z systemem Android.
Jeśli korzystałeś z Apple ID, musisz najpierw dezaktywować zapis w chmurze na smartfonie Apple. Następnie ponownie aktywuj zapis w chmurze na smartfonie Apple i użyj do tego konta Google. Ten krok jest konieczny, ponieważ smartfony z systemem Android nie wspierają logowania za pomocą Apple-ID. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się do smartfona z systemem Android za pomocą konta Google.

Co się dzieje, jeśli dezaktywuję zapis w chmurze?
Po dezaktywacji zapisu w chmurze ustawienia są zapisywane lokalnie na smartfonie. Proszę mieć na względzie, że w przypadku utraty lub zmiany Twojego telefonu komórkowego dane zostaną utracone.

Czy aplikacja mobilnego dostępu obsługuje kartę dual SIM (identyczny numer telefonu w kilku telefonach komórkowych)?
Zasadniczo tak, ale aplikację mobilnego dostępu dormakaba można zarejestrować tylko na smartfonie.


Rozwiązywanie problemów

Komponent drzwi w ogóle nie reaguje.
Upewnij się, że baterie nie są rozładowane i prawidłowo włożone.

Komponent drzwi nie reaguje, gdy trzymam przed nim nośnik użytkownika.
Komponent drzwi mógł zostać zresetowany i znajduje się w stanie początkowym. (Uwaga: komponent drzwiowy można zresetować przez zbyt długie przytrzymanie karty programującej przy komponencie drzwiowym). Przytrzymaj krótko kartę do programowania przy komponencie drzwi, aż zacznie migać na zielono. Kiedy znów go odsuniesz, usłyszysz krótki sygnał dźwiękowy. Jeśli teraz ponownie przytrzymasz nośnik użytkownika w komponencie drzwi, powinien on migać na czerwono 4 x i wysyłać sygnał dźwiękowy (dostęp nie jest autoryzowany).

Ponieważ komponent drzwi powrócił do stanu wyjściowego, wszelkie upoważnienia muszą zostać ponownie przeniesione na komponent drzwi, aby możliwy był ponowny dostęp.

Komponent drzwi nie reaguje na smartfon przez NFC (Near Field Communication).
Proszę sprawdzić, czy funkcja NFC jest włączona na urządzeniu w ustawieniach smartfonu.

Antena NFC smartfonu musi być trzymana bezpośrednio (< 2 cm) na antenie komponentu drzwiowego. Należy pamiętać, że antena NFC na smartfonach znajduje się z tyłu, ale nie zawsze w środku.

Komponent drzwi nie reaguje na smartfon przez Bluetooth®.
Proszę sprawdzić, czy Bluetooth® jest włączony w urządzeniu w ustawieniach smartfonu.

Aby komunikacja przez Bluetooth® była możliwa, komponent musi być również wyposażony w elektronikę Bluetooth®. Można to sprawdzić w następujący sposób:

 1. Odczytać stan komponentu drzwi za pomocą NFC. Pokazuje to, czy komponent drzwi może być skonfigurowany przez Bluetooth®.
 2. Zapoznaj się z dokumentacją dotyczącą komponentów drzwi.

Jeśli komponent drzwi obsługuje technologię Bluetooth®, może nie być prawidłowo skonfigurowany do komunikacji Bluetooth®. Proszę ponownie przeprowadzić "uruchomienie". Możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Utwórz nowe drzwi i wykonaj wszystkie kroki.
 2. Jeśli stworzyłeś już drzwi, wykonaj ponownie krok "Uruchomienie". Aby to zrobić, przejdź do menu Wszystkie drzwi -> Wybierz 3 punkt na drzwiach -> Wykonaj uruchomienie drzwi.

Nośników nie można skanować przy użyciu kamery smartfonowej (za pomocą kodu QR).
Popraw warunki oświetleniowe.
Zmień odległość do kamery.

Jeśli problem utrzymuje się, prosimy o kontakt ze specjalistycznym dealerem dormakaba.

Żądanie klucza digitalnego nie działa. Już kilkakrotnie kliknąłem na link i otrzymuję następującą wiadomość:
Klucz digitalny dla xxxx-xxxxxx-xxxx-xxxx-xxxxxx-xxxxxx został już zamówiony.
Przetwarzanie może potrwać chwilę.

Jeśli w ciągu jednego dnia nie otrzymamy żadnego klucza digitalnego, prosimy o kontakt ze specjalistycznym dealerem dormakaba lub przesłanie nam e-maila. Wyślij nam e-maila, abyśmy mogli przeprowadzić dochodzenie.

Żądanie klucza digitalnego nie działa. Po kliknięciu na link otrzymuję następujący komunikat o błędzie:
Żądanie klucza digitalnego nie mogło zostać zrealizowane z powodu brakującego lub nieprawidłowego kodu żądania.

Jeśli kopiujesz link ręcznie, upewnij się, że został on skopiowany prawidłowo (np. kompletne łącze, brak dodatkowych znaków na końcu, brak przypadkowego przerwania linii). Alternatywnie, spróbuj sprawdzić, czy możesz zeskanować klucz digitalny za pomocą kodu QR.
Jeśli problem nie ustępuje, prosimy o kontakt ze specjalistycznym dealerem dormakaba lub przesłanie nam e-maila. Wyślij nam e-maila, abyśmy mogli przeprowadzić dochodzenie.

Żądanie klucza digitalnego nie działa. Czekałem już jakiś czas, ale nadal otrzymuję następującą wiadomość:
Ze względów technicznych nie jest możliwe żądanie kluczy digitalnych w danym momencie. Proszę spróbować później.
Jeśli w ciągu jednego dnia nie otrzymamy żadnego klucza digitalnego, prosimy o kontakt ze specjalistycznym dealerem dormakaba lub przesłanie nam e-maila. Wyślij nam e-maila, abyśmy mogli przeprowadzić dochodzenie.

Otrzymałem e-mail z kluczem digitalnym od właściciela evolo smart, ale kiedy kliknę na link, otwiera się tylko strona z instrukcjami, a nie mobile access app. Jak mogę aktywować klucz digitalny?
Upewnij się, że zainstalowałeś i zarejestrowałeś mobile access app.

Jeśli tak jest, może się zdarzyć, że hiperłącze zostało zmanipulowane przez serwer pocztowy. Dzieje się tak z powodu ustawienia bezpieczeństwa na serwerze pocztowym. Możesz to łatwo sprawdzić, patrząc na hiperłącze. Musi być identyczny z linkiem w emailu.

Jeśli link został zmanipulowany, masz następujące możliwości aktywacji linku:

 • Możesz poprosić właściciela evolo smart o przesłanie klucza digitalnego za pomocą innego programu (np. wiadomości tekstowej).
 • Możesz otworzyć e-mail za pomocą innego urządzenia i zeskanować kod QR za pomocą aparatu swojego smartfonu, na którym zainstalowana jest mobile access app.
 • Możesz skopiować i wkleić link z wiadomości e-mail do przeglądarki internetowej.

Otrzymałem e-mail z kluczem digitalnym od właściciela evolo smart. Tekst mówi coś o kodzie QR, ale go nie widzę. Dlaczego tak jest?
To, czy kod QR jest również wysyłany czy też nie, zależy od programu, który jest używany do przekazywania klucza digitalnego. Jeśli klucz digitalny jest wysyłany np. przez MMS, kod QR jest również wysyłany; jeśli jest wysyłany pocztą elektroniczną, może się jednak zdarzyć, że kod QR nie jest wysyłany.

Kod QR jest alternatywą dla importu klucza digitalnego do mobile access app. Zawsze jest możliwość skorzystania z linku.

Podałem swój adres e-mail, aby zarejestrować się w aplikacji evolo smart app lub mój numer telefonu, aby zarejestrować się w dormakaba mobile access app, ale nie chcę już korzystać z tych dwóch aplikacji. Co muszę zrobić, aby moje dane zostały usunięte?
Możemy zainicjować usuwanie Państwa danych w naszym systemie. W tym celu wyślij nam e-mail z następującymi danymi:

 • Adres e-mail, który podałeś do rejestracji w aplikacji evolo smart app.
 • Numer telefonu, który podałeś do rejestracji w dormakaba mobile access app.

Powiadomimy Cię, gdy tylko skasowanie zostanie zakończone.

Właśnie zarejestrowałem się na nowo i nie widzę moich kupionych i jeszcze dostępnych kluczy w inteligentnej aplikacji evolo.
Cyfrowe klucze są zależne od adresu e-mail, pod którym się zarejestrowałeś. Aby ponownie uzyskać dostęp do kluczy, musisz ponownie zalogować się przy użyciu pierwotnego adresu e-mail.

Po naciśnięciu przycisku aktualizacji w aplikacji mobilnego dostępu nic się nie dzieje.
evolo smart wykorzystuje cyfrowe klucze, których nie można aktualizować.
Utraconych kluczy cyfrowych nie można przywrócić poprzez ich aktualizację.

Mam smartfon Xiaomi i nie mogę otworzyć drzwi.
W smartfonach Xiaomi w ustawieniu NFC „Bezpieczne położenie elementu” należy wybrać „HCE Wallet”. SIM Wallet nie jest obsługiwany przez aplikację mobilnego dostępu dormakaba.

Podczas rejestracji nie otrzymuję wiadomości SMS z potwierdzeniem
Sprawdź u operatora telefonicznego, czy niektóre wiadomości SMS nie są blokowane. Jeśli tak nie jest, skontaktuj się z pomocą techniczną dormakaba.