dormakaba

FAQ

Zarządzanie drzwiami i aplikacja

Dostęp mobilny i media dostępu

Komponent drzwi

Bezpieczeństwo / Ochrona danych

-> Zarządzanie drzwiami / Aplikacja

Czy mogę otworzyć drzwi za pomocą evolo smart?
Nie, do tego służy aplikacja dormakaba mobile access. Za pomocą aplikacji evolo smart możesz zarządzać swoimi prawami dostępu.

Zarejestrowałem się i nie widzę już moich zakupionych i dostępnych kluczy w aplikacji evolo smart.
Klucze digitalne są powiązane z adresem e-mail, który został użyty do rejestracji. Aby ponownie uzyskać dostęp do kluczy, należy zalogować się przy użyciu oryginalnego adresu e-mail.

Skąd mam wiedzieć, czy mój smartfon jest odpowiedni?
Wymagania techniczne dla urządzenia można znaleźć tutaj. Nawet przy spełnieniu tych wymagań mogą pojawić się problemy dlatego zalecamy, aby przed zakupem komponentu drzwi przetestować aplikację evolo smart na swoim smartfonie u partnera dormakaba.

Chcę zmienić smartfon Apple na smartfon z systemem Android. Jakie czynności należy wykonać?
Twoje ustawienia mogą zostać przeniesione do aplikacji evolo smart przez chmurę. Jeśli użyłeś konta Google do zalogowania się na smartfonie Apple, użyj tego samego konta Google na smartfonie z systemem Android.
Jeśli używałeś Apple ID, musisz najpierw deaktywować przechowywanie w chmurze na smartfonie Apple. Następnie ponownie aktywuj przechowywanie w chmurze na smartfonie Apple przy użyciu konta Google. Ten krok jest wymagany, ponieważ smartfony z Androidem nie obsługują logowania za pomocą Apple ID. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się do smartfona z Androidem za pomocą konta Google.

Jak mogę zresetować komponent drzwi?
Komponent drzwi można zresetować, przytrzymując kartę programującą przy komponencie drzwi przez 15 sekund. Ponieważ komponent drzwi był w stanie początkowym, prawa dostępu muszą być przeniesione z powrotem do komponentu drzwi, aby dostęp był możliwy.

Chcę dodać osobę z istniejącym kluczem cyfrowym do mojego systemu evolo smart.
Aby wczytać klucz cyfrowy do systemu dostępu, wykonaj następujące czynności:
Poproś użytkownika, aby udostępnił Ci informacje ze swojego istniejącego klucza cyfrowego.

  1. Kliknij link, aby utworzyć osobę z kluczem cyfrowym jako użytkownika w administracji użytkownikami.
  2. Dodaj tego użytkownika do drzwi, do których powinien mieć dostęp.
  3. Wgraj nową konfigurację do drzwi.
Jeśli nie otrzymasz tej wiadomości na urządzeniu używanym do zarządzania dostępem, możesz odczytać link za pomocą kodu QR.

Co się stanie, jeśli deaktywuję przechowywanie w chmurze?
Jeśli deaktywujesz przechowywanie w chmurze, kopia zapasowa Twoich ustawień jest tworzona lokalnie na Twoim smartfonie. Pamiętaj, że jeśli zgubisz lub zmienisz telefon komórkowy, dane te zostaną utracone.

-> Dostęp mobilny i media dostępu

Czy mogę używać smartfona jako klucza?
Tak. Potrzebujesz aplikacji dormakaba mobile access oraz klucz digitalny, który możesz kupić i wydać za pośrednictwem aplikacji dormakaba evolo smart.

Jak otworzyć drzwi?
Otwórz aplikację mobile access, naciśnij okrągłe niebieskie kółko z kluczem i przytrzymaj smartfon przed komponentem drzwi. Ewentualnie przytrzymaj nośnik dostępu (kartę, breloczek) przed komponentem.

Czy mogę nadal używać mojego klucza cyfrowego, jeśli zmienię smartfona?
Nie, klucz cyfrowy jest nieprzenośny i może być używany tylko dla jednego smartfonu. Jeśli zmienisz smartfon, będziesz potrzebował nowego klucza cyfrowego.

Zakupiłem 10 kluczy digitalnych i zmieniłem telefon komórkowy. Czy mogę nadal korzystać z pozostałych kluczy na moim smartfonie?
Tak, zakupione, ale jeszcze nieużywane klucze pozostaną dostępne nawet po zmianie telefonu. Aby korzystać z kluczy, będziesz musiał zalogować się przy użyciu tego samego adresu e-mail.

Co stanie się z moim kluczem cyfrowym, jeśli odinstaluję aplikację mobile access lub przywrócę ustawienia fabryczne smartfonu?
Deinstalacja mobilnej aplikacji dostępowej spowoduje utratę klucza cyfrowego.

Skąd mam wiedzieć, czy mój smartfon nadaje się do mobilnego dostępu?
Wymagania techniczne, które musi spełniać Twój telefon komórkowy, znajdziesz tutaj. Ponieważ w indywidualnych przypadkach mogą występować ograniczenia, nawet jeśli te wymagania są spełnione, zalecamy, aby przed zakupem komponentu drzwi przetestować smartfon z aplikacją evolo smart u wyspecjalizowanego partnera dormakaba.

Czy podwójna karta SIM (identyczny numer telefonu na kilku smartfonach) jest obsługiwana w aplikacji mobile access?
Zasadniczo tak, ale aplikacja dormakaba mobile access może być zarejestrowana tylko na jednym smartfonie o tym samym numerze telefonu.

-> Komponent drzwi

Co oznacza miganie elementu drzwi?

Znaczenie

Sygnał dźwiękowy

Miganie

Nośniki

Niski poziom naładowania baterii

1 x bardzo krótki

9 x bardzo krótki, czerwony

Nośnik użytkownika, Master B

Bateria rozładowana

1 x bardzo długi

nie miga

Nośnik użytkownika, Master B

Nieuprawniony nośnik

4 x bardzo krótki

4 x krótki czerwony

Nośnik użytkownika

Awaria zegara w komponencie

1 x długi, 1 x krótki, 1 x długi

1 x krótki zielony

Nośnik użytkownika, Master B

O czym należy wiedzieć przy wymianie baterii?
Zalecamy wymianę baterii w ciągu ok. 30 sekund, w przeciwnym razie zapisany czas może zostać utracony. Spowoduje to konieczność ponownego pobrania danych.

Element drzwi nie reaguje w ogóle
Upewnij się, że baterie nie są wyczerpane i są prawidłowo włożone. W razie potrzeby skontaktuj się z administratorem lub zarządcą drzwi.

Skąd mam wiedzieć, że bateria komponentu drzwi jest na wyczerpaniu?
Albo poprzez evolo smart app (gdzie poziom baterii jest odczytywany i wyświetlany) albo poprzez sygnalizację komponentu drzwi.

Niski poziom baterii: krótki sygnał dźwiękowy i 9 czerwonych błysków.
Niska kondycja baterii: 1 długi sygnał dźwiękowy

-> Bezpieczeństwo / Ochrona danych

Czy dostęp za pomocą smartfonu jest bezpieczny?
Tak, dostęp za pomocą smartfonu jest bezpieczny. Jest to zapewnione przez kilka czynników. Między innymi komunikacja między smartfonem a komponentem drzwi jest szyfrowana. Dla firmy dormakaba bezpieczeństwo jej rozwiązań jest najwyższym priorytetem.

Dlaczego dostęp za pomocą klucza cyfrowego jest bezpieczniejszy niż za pomocą klucza mechanicznego?
Zastosowanie elektroniki jest bezpieczniejsze niż kluczy mechanicznych, ponieważ w przypadku utraty klucza można natychmiast zareagować: klucz cyfrowy można natychmiast unieważnić. Nie jest więc konieczna czasochłonna wymiana zamków.

Podałem swój adres e-mail do rejestracji w aplikacji evolo smart lub swój numer telefonu do rejestracji w aplikacji dormakaba mobile access, ale nie chcę już korzystać z tych dwóch aplikacji. Co muszę zrobić, aby moje dane zostały usunięte?
Możemy zainicjować usunięcie Twoich danych z naszego systemu. W tym celu wyślij do nas e-mail z następującymi danymi:

  • Adres e-mail, który podałeś do rejestracji w aplikacji evolo smart
  • Numer telefonu, który podałeś przy rejestracji w aplikacji dormakaba mobile access
Poinformujemy Cię, gdy tylko usuwanie danych zostanie zakończone.